בתור ילד, למרות שהייתי בן למאמן כדורגל ונחשפתי לספורט מגיל צעיר, לא הייתי מאוד ספורטיבי או תנועתי. עם זאת תמיד הרגשתי שאני קולט תנועה בצורה טובה מאחרים סביבי. 


את הנערות העברתי בין משחקי כדורסל, לכושר קרבי ומעולם לא באופן קבוע או מקצועי. 


בתור חייל, באזור גיל 19 החלטתי שאני מעוניין לדאוג לגוף שלי יותר וכחלק ממעבר לאורח חיים בריא, מעבר לתזונה מאוזנת יותר התחלתי גם לעסוק בספורט. תחילה בחדר כושר, ריצות, שחיה ואופניים, ובהמשך באימוני משקל גוף. כבר אז סוקרנתי מעולם האימון הגופני על כל היבטיו, מהאנטומיה דרך הפיזיולוגיה, הביומכניקה והקינזיולוגיה – קראתי, למדתי ובהמשך לאחר קורס בבה"ד 8 בווינגייט הוכשרתי להיות מדריך הכושר של היחידה בה שירתתי בנוסף על תפקידי.  


לאחר זמן מה, במקרה לחלוטין סיפרו לי על קיר טיפוס שבו ניתן לטפס בחינם לחיילים בימי חמישי.

הגעתי לקיר, והתאהבתי. עד היום אני זוכר לפרטי פרטים מסלול שאתגר אותי באותו היום, ואיך שלא משנה כמה חזק משכתי – עדיין נפלתי, עד שהנחתי את הברך במקום הנכון, ואת האגן בזווית המתאימה, ורק אז סגרתי את המסלול. 

מאותו הרגע, הפסקתי עם כל סוגי הספורט שעסקתי בהם עד אז, והתמקדתי בטיפוס. הוקסמתי מהתנועה בעולם הוורטיקלי שלא הכרתי עד לאותו הרגע, ולא הפסקתי לחשוב עליה, לנתח אותה, להבין ולהרגיש אותה.

 

את השנתיים הבאות ביליתי תוך לימוד רב על טיפוס על כל היבטיו: טכניקה, פיזיות ומנטליות. חיפשתי, קראתי, ויישמתי בקיר שוב ושוב. כבר אז חשתי ביכולת להרגיש ולראות תנועה, ולהעביר אותה במילים לאחר, והיא יחד עם ידע שצברתי לאורך השנים הביאה אותי לפתוח נבחרת נוער לטיפוס.

נבחרת הנוער הראשונה שאימנתי הגיעה תוך פחות משנה להישגים ופודיומים ארציים. את הנבחרת הזו המשכתי לאמן במשך השנתיים הבאות, תוך קטיפת הישגים רבים נוספים ואף ייצוג גם בתחרויות בינלאומיות. 

לאחר תקופה בתור מאמן החלטתי להעמיק את הידע שלי, ולבחור במקצוע טיפולי בעולם הגוף והתנועה. לכן התחלתי ללמוד פיזיותרפיה מה שתרם לי כמאמן רבות. את השנה הראשונה סיימתי בהצטיינות דיקאן, והיום אני בשנה השלישית מתוך ארבע בלימודי הפיזיותרפיה. 

לאחר שנתיים, עזבתי את הקיר בו עבדתי ועברתי לקיר אחר בו פתחתי נבחרת נוער נוספת, אותה אני מאמן עד היום.

במקביל, פתחתי חברה לאימון טיפוס (Palgi Training) אליה הבאתי את הניסיון והידע שצברתי לאורך השנים בדמות אימוני תנועה אישיים ותוכניות אימון מותאמות אישית. יש לציין שמעולם לא אומנתי בטיפוס, לכן חלק גדול מהתרגילים והשיטות בהן אני משתמש פותחו על ידי. 

בשנתיים האחרונות נחשפתי לתחום הנינג'ה, ולאחר שיחות עם גיל חקרתי אותו ברמת הדרישות הפיזיולוגיות, ויישמתי את הידע שלי בתורת האימון והניסיון שלי כמאמן טיפוס על אימוני נינג'ה. כך בניתי לגיל את תוכנית האימון לעונה השנייה של נינג'ה ישראל.

אל הסדנאות שפיתחתי עם גיל אני מביא מצד אחד את הידע שלי והניסיון שלי בניתוח תנועה ברמה גבוהה, ומצד שני את הידע ואת שיטות האימון שפיתחתי עבור גיל – החל מעקרונות בסיסיים לבניית תוכנית אימון עבור נינג'ה, ועד לתרגילים ספציפיים ושיטות ספציפיות לפיתוח יכולות מתאימות לתוכנית ולענף הנינג'ה. 

כיום, בתחום הטיפוס והנינג'ה מתאמנים תחתיי כ-40 מתאמנים באופן קבוע, חלקם בתוכניות אימונים מוכוונות מטרות אישיות וחלקם באימוני ניתוח תנועה על הקיר. מטרתי היא לנתב את הדרך של המתאמנים שלי כך שיגיעו למטרותיהם בדרך הנכונה ביותר עבורם, על ידי לימוד והעברת הידע שלי הלאה אליהם. 

דברו איתנו

מיקום סדנת מתקדמים א',ב':

אל תפספסו את הסדנאות הבאות - הרשמו עכשיו!